1. Jak široký je sortiment firmy Bydžov s.r.o.?

V současné době se křišťálové lustry, lampy a nástěnná svítidla vyrábějí v deseti základních liniích a mnoha variantách.

2. Jak dlouho vydrží povrchová úprava použita pro křišťálové lustry, lampy a nástěnná svítidla? Nečernají kovové části?

Mosazné části, které jsou používány pro křišťálová svítidla, jsou dále chráněny před oxidací vrstvou velmi kvalitního laku vypalovaného při teplotě nad 150 °C. Pokud se tato vrstva křišťálového lustru, lampy nebo nástěnného svítidla nenaruší, nedochází k oxidaci a tím ani černání mosazných dílů, které jsou použity na křišťálové lustry ,lampy a nástěnná svítidla.

3. Je možno lustr z křišťálu, lampy nebo nástěnná svítidla vyrobit pro napětí 110 V?

Všechna svítidla (křišťálové lustry, lampy a nástěnná svítidla )  firmy Bydžov s.r.o.,   jsou standardně vyráběna pro napětí 230 V.  Po dohodě je možné svítidla vyrobit i v elektroinstalaci pro 110V.

4. Jak jsou svítidla balena?

Lustry, nástěnné lampičky i stojanové a stolní lampy jsou baleny v rozebraném stavu v papírových kartonech zajištěny proti poškození. Montáž svítidla se provádí dle přiloženého nákresu.

5. Z jakého materiálu jsou křišťálové lustry vyrobeny?

Až na výjimku u některých svítidel jsou všechny viditelné části použité pro křišťálové lustry, nástěnné lampičky i stojanové a stolní lampy vyrobeny z leštěné mosazi. Tato mosaz je pak upravována odolnou vrstvou laku vypalovanou při teplotách vyšších než 150 ° C. Skleněné díly pro křišťálové lustry, nástěnné lampičky i stojanové a stolní lampy jsou vyráběny z barnatého nebo olovnatého křišťálu a to buď metodou prostého lisování, nebo jsou tyto díly na svítidla dále opracovány broušením a metodou jemného leštění.

6. Jaké křišťálové lustry, nástěnná svítidla a lampy je možné vyrobit s barevným ověsem?

S barevným ověsem je možno vyrobit všechny křišťálové lustry, nástěnná svítidla a lampy, které obsahují křišťálové lustrové ověsy č. 505 a 669. Dále pak i lustrové ověsy č. 3635.

7. Lze si křišťálová svítidla Bydžov s.r.o., tedy křišťálové lustry, nástěnné lampičky i stojanové a stolní lampy objednat s odlišnými ověsy, než jaké jsou původně k danému modelu určeny?

Ano. Lustrové ověsy pro křišťálové lustry, nástěnné lampičky i stojanové a stolní lampy je do určité míry možno zaměnit. Je třeba se vždy řídit aktuální nabídkou.  

8. Jsou svítidla dodávána s žárovkami?

Všechny lustry, nástěnná svítidla a lampy jsou standardně dodávána bez žárovek. Výjimku tvoří pouze svítidla obsahující žárovky na 12V s paticí G4 a svítidla u kterých je to napsáno.

9. Je možné svítidla zapojit tak, aby se rozsvítila polovina svítidla?

Lustry o počtu žárovek 6 a více jsou vyráběny s možností připojení na dvou vypínač. Je tedy možné tato svítidla rozsvítit i přes jednu žárovku.

10. Jaký typ žárovek lze pro křišťálové lustry, nástěnné lampičky i stojanové a stolní lampy použít?

Typ žárovky, který lze použít pro křišťálové lustry, nástěnné lampičky i stojanové a stolní lampy je vždy uveden v návodu každého svítidla.

11. Je možnost objednat si křišťálové lustry, nástěnné lampičky i stojanové a stolní lampy přímo na míru domů, tzn. na zakázku?

Ano, vyrábíme i křišťálové lustry, nástěnné lampičky i stojanové a stolní lampy dle návrhu zákazníka. Vše je třeba konzultovat s obchodním oddělením firmy Bydžov s.r.o.

12. Co dělat v případě, že se nějaký díl pro křišťálové svítidlo poškodí?

Originální díl pro křišťálové lustry, nástěnné lampičky i stojanové a stolní lampy jistě dostanete u svého prodejce, nebo přímo ve výrobním závodě.

13. Lze doma zkompletovat svítidlo bez odborné pomoci?

Svítidlo (křišťálový lustr, nástěnné lampičky i stojanové a stolní lampy) lze zkompletovat dle obrazového návodu přiloženého ke každému svítidlu. Propojení el. instalace smí provádět  osoba proškolená dle platných předpisů.

Zaujala Vás naše práce? Rádi Vám připravíme podobné řešení.

Napište námNapište nám